Атырау қаласы
Д. Байбосынов атындағы №13 ұлттық мектеп — гимназиясы
Пәні: математика
Тақырыбы: 20 — ға дейінгі сандарды қосу
Мұғалімнің аты — жөні: Ізғалиева Арай Серікбайқызы
| Пәні | Математика |
| Мектеп | №13 ұлттық мектеп – гимназиясы |
| Мұғалім | Ізғалиева Арай Серікбайқызы |
| Күні | |
| Сынып | 1 |
| Сабақ тақырыбы | 20 – ға дейінгі сандарды қосу |
| Оқу мақсаты | 1.5.2.4. Қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану |
| Сабақ мақсаттары | Барлығы: Қосу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолданады. Көпшілік оқушы: Қосу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолданып, 20 – ға дейінгі сандарды қоса алады. Кейбір оқушы: Қосу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолданып, 20 – ға дейінгі сандарды қосып, 20 – ға дейінгі сандарды ондықтан аттамай ауызша қосады |
| Бағалау критерийлері | Қосу амалдарының компоненттерін біліп, 20 – ға дейінгі сандарды ондықтан аттамай ауызша қосa алады |
| Тілдік мақсаттар | Қосудың компоненттері |
| Құндылықтарды дарыту | Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, қарым – қатынас дағдылары, жеке және топпен жұмыс істей білу қабілеті |
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек |
| Бастапқы білім | Қосу, азайту, салыстыру |
| Дағды | Сын тұрғысынан ойлау, проблемаларды шешу, жеке және топпен жұмыс істей білу қабілеті |
| АКТ қолдану дағдылары | Арнайы әкелінген презентация |
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс – әрекет | Ресурстар | ||||||||||
| Сабақтың басы | «Балмұздақ» әдісі арқылы екі таңбалы сандарды қосылғыштық разрядқа жіктеу. Санау таяқшаларын пайдаланып, 2 таңбалы сандарды модельдеу бойынша тәжірибе жұмысын ұйымдастырамын. Оқушыларға бума жасау үшін санау таяқшалары мен резеңкелер таратып беремін. Таяқшалар бумасы ондықтар, жеке таяқшалар бірліктер. 14+3=4+3+10=17 | Таяқшалар, резеңкелер | ||||||||||
| Жеке жұмыс Қалыптастырушы бағалау Сурет бойынша қосу амалына мысал құрастырып шығар. Дескриптор -суретпен танысады -қандай амалдың орындалатынын анықтайды -амалдарды орындайды. | Таяқшалар бумасы, таяқшалар | |||||||||||
| Сабақтың ортасы | Жұптық жұмыс Қалыптастырушы бағалау Қосу амалын орында 13+4=17 12+6=18 16+3=17 11+3=14 13+5=18 17+2=19 11+7=18 14+2=16 11+5=16 14+5=19 15+4=19 13+6=19 Дескриптор -қораптан парақтарды таңдайды -сандармен танысады -амалдарды орындайды | Арнайы әкелінген корточкалар | ||||||||||
| Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Шығарып көр 15+3=18 18+2=20 13+2=15 11+8=19 | ||||||||||||
| Сабақтың соңы | Топтық жұмыс Қосу амалына 5 мысал құрастыр және шығар | Флипчарт | ||||||||||
| Саралау тапсырмасы Топтық жұмыс І – топ: суретке қарап есепті шығар ІІ – топ: түсіп қалған тиісті санды қой.
ІІІ – топ: сурет арқылы есеп құрастыр | Флипчарт, арнайы әкелінген тапсырмалар | |||||||||||
| Саралау | Бағалау | Қауіпсіздік ережесі | ||||||||||
| Ресурс арқылы саралау | -кері байланыс -екі жұлдыз 1 тілек | -партада дұрыс отыру -бір – біріне кедергі келтірмеу -таяқшамен, резеңкемен жұмыс жасаған кезде, ұқыпты болу |
