Пән : Информатика 7 сынып
| Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 7.1B: Желілер және қауіпсіздік | Мектеп: №76 Л.Шахатов | |||||||||||
| Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Мурзагалиева Бактыгул Аманкосовна | |||||||||||
| Сынып: 7 сынып | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||||||||
| Сабақ тақырыбы | Вирусқа қарсы қауіпсіздік | |||||||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) Сабақ мақсаты | 7.4.2.1Компьютерді зиянды программалардан қорғау | |||||||||||
| Барлық оқушылар: -Компьютерлік антивирустарды біледі,
| ||||||||||||
| Оқушылардың басым бөлігі: -Компьютерді зиянды программалардан қорғауды біледі, | ||||||||||||
| Кейбір оқушылар: -Антивирустық программалармен жұмыс істей біледі, | ||||||||||||
| Бағалау критерийі | -компьютерді зиянды программалардан қорғай алады. -антивирус түрлерін біледі, оларды қолдану жолдарын біледі. -компьютерді вирустан тексере алады. | |||||||||||
| Тілдік мақсаттар
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер антивирус дегеніміз………………… Антивирустық ………………. программалар жатады. Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: -Вирустан қорғау бағдарламасы, антивирусный программа, antivirus program.
| |||||||||||
| Ойлау дағдыларының деңгейлері | Білу, түсіну, қолдану,талдау, жинақтау, | |||||||||||
| Құндылықтарға баулу | Оқушылар өз бетімен жұмыс жасау,іздену қабілеттерін арттыру. Мәңгілік ел идеясын дамытуға тәрбиелеу. | |||||||||||
| Пәнаралық байланыстар | Ағылшын-антивирустық программалардың атауы орыс тілі- программа, антивирус сөздері биология-вирус терминологиялық сөздік | |||||||||||
| Алдыңғы білім
| Компьютерлік желілер туралы түсінік бар. | |||||||||||
| Сабақ барысы | ||||||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған қызмет
| Ресурстар | ||||||||||
| Сабақ басы
5 мин
| Ұйымдастыру бөлімі: -оқушылармен амандасып, түгелдеп, сабаққа әзірліктерін тексеру; — жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. — топтарға бөлу.
«Шаттық шеңбер» құрамыз. «Сиқырлы қоржын» арқылы топқа бөлу
1 топ 2 топ «Жылдам сұрақ» әдісі Мақсаты: үй жұмысын тексеру Бұдан бұрынғы тақырыпты білуін тексеру үшін -Компьютерлік желі ұғымына анықтама, -Желі түрлерін ата? -Сервер дегеніміз не? Түрлерін ата? -Желі топологиясы оның түрлері ата?
ҚБ. «Көңіл күй дидары»
|
Көңіл күй дидары
Презентация | ||||||||||
| Сабақ ортасы
2 мин
6 мин
8 мин
10мин
8мин | «Миға шабуыл» әдісі Бүкіл сыныпқа слайд арқылы суреттер көрсетіледі.
Оқушылар сабақтың мақсатын анықтайды, тақырыпты ашады. Жаңа білім “BilimLand” ресурсынан тақырыптың түсіндірілуін тыңдайды. «Түртіп алу» әдісі видеоролик көрсету арқылы оқушылар қажетті ақпаратты дәптерлеріне жазып алады. Мұғалім көрсетілімі Постер қорғау 1-топ «Ақпаратты вирустардан қорғау жолдары» 2-топ «Антивирустық программалар»
Мұғалім оқушылардың мәліметін толықтырады
ҚБ: Қол шапалақтау арқылы Деңгейлік тапсырмалар І деңгей 1.Компьютерлік вирус дегеніміз не? 2.Антивирустық программалардың атауы жазыңыздар. ІІ деңгей 1.Вирустың белгілерін жазыңыздар. 2. Флеш-карталарды компьютерге қосып, олардағы компьютерлік вирустарды анықтаңыздар ІІІ деңгей 1. Өз компьютеріңізді компьютерлік вирустан тексеріңдер. 2.Компьютерлік вирустарды жою амалдарын орындаңыздар
“Ой түйіндеу» әдісі тест және тапсырмалар Мақсаты: жаңа такырыпты бекіту Әр топқа 10 сұрақтан тұратын тест мен тапсырмалар беріледі. Тесттер мен тапсырмаларын топ басшылары жинап алып, тексеріп бағалайды. (Топ басшысы қарсылас топтың тесттері мен тапсырмаларын тексереді.) Өзара бағалау жүргізіледі.
|
Презентация
Billmland.kz
Плакаттар Маркер
Парақшалар
Презентация Billmland.kz
| ||||||||||
| Сабақ соңы 2 мин
1 мин
2мин | Оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады.
Рефлексия. Стикерлерді толтыру
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин)
ББҮ кестесін толтыру.Оқушылар кері байланыс арқылы өздерінің сабақтан алған әсерлерін, ұсыныс, тілектерін жазады.
|
Презентация | ||||||||||
| Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||
| Тапсырмалар жеңілден күрделіге қарай құрылған. Оқушылардың тапсырмаларды орындауын бақылаймын, бағыттаймын, қарқыны төмен оқушыларға бағыт бағдар беремін, қолдау, көмек көрсетемін. Топтық жұмыстың тапсырмаларын тыңдап, компьютердегі тәжірибелік жұмыс кезінде оқушылардың жеке сұрақтарына жауап беремін | Топтық жұмыстағы белсенділік
“Көңіл күй дидары” арқылы бағалау,
“Қол шапалақ” , өзара бағалау арқылы “Басбармақ” әдісі арқылы өзін-өзі бағалау
| қауіпсіздік ережесіне сәйкес жаттығудың бірін орындап отырады | ||||||||||
